
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 pF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height | 550 µm |
| RoHS | Compliant |
| Max Length | 1.05 mm |
| Max Width | 550 µm |
| Min Length | 950 µm |
| Min Width | 450 µm |
| Max Thickness | 550 µm |
| Min Thickness | 450 µm |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
Stock: 10982
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12482
Ext.Price$0.12482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12482 | $0.12482 |
| 10 | $0.05198 | $0.51980 |
| 50 | $0.04871 | $2.43550 |
| 100 | $0.04565 | $4.56500 |
| 500 | $0.03257 | $16.28500 |
| 1000 | $0.03189 | $31.89000 |
| 3000 | $0.02893 | $86.79000 |
| 5000 | $0.02625 | $131.25000 |
| 10000 | $0.02257 | $225.70000 |
